Deutsche Bahn та АТ «Укрзалізниця» 22 січня підпишуть меморандум

Меморандум буде підписаний в рамках Всесвітнього економічного форуму у Давосі.

Найбільший залізничний оператор Німеччини Deutsche Bahn та АТ «Укрзалізниця» 22 січня у Давосі планують підписати меморандум про співпрацю.

За посиланням на інтернет-видання ЦТС, це стало відомо з листа-запрошення на церемонію підписання, копію якого оприлюднив народний депутат України, член транспортного комітету ВРУ Олександр Скічко.

Нардеп зазначив, що співпраця української та німецької залізничних компаній не припускає приватизацію першої, а полягатиме в організації нової форми управління «Укрзалізницею».

«Готується масштабний проєкт щодо співпраці АТ «Укрзалізниця» та найбільшого німецького залізничного оператора Deutsche Bahn . Відразу хочу зазначити, що це не приватизація і не концесія. Мова йде про залучення німецьких експертів, досвіду, управлінських та технологічних рішень», – написав Скічко.

Зазначимо також, що у вересні 2019 року президент Володимир Зеленський доручив Кабміну та МІУ розробити план реконструкції «Укрзалізниці», який передбачає розділ  компанії на три оператори: інфраструктурного, вантажного та пасажирського, а також виробничий блок.

Пізніше міністр Владислав Криклій обіцяв визначитися з керівництвом УЗ у найближчий час.

У самій компанії зазначають, що розподіл підприємства на три оператори: інфраструктурного, вантажного та пасажирського – планується закінчити до кінця 2021 року.

Оригінал новини: https://cfts.org.ua/news/2020/01/21/deutsche_bahn_i_ukrzaliznytsya_22_yanvarya_podpishut_memorandum_56975