Участь Асоціації українських залізничних перевізників у Rail Cargo Business Forum

10 жовтня 2019 року відбувся захід Rail Cargo Business Forum, одна з головних подій для представників сфери залізничних перевезень та технологічних партнерів.  Голова Ради Асоціації – Технічний директор Української локомотивобудівної компанії Володимир Крот прийняв активну участь у проведенні форуму.

У своєму виступі пан Володимир підтвердив активну участь Асоціації у процесі створення конкурентного ринку залізничних перевезень та забезпеченні рівноправного доступу перевізників до залізничної інфраструктури, інформував про участь у робочій групі Міністерства інфраструктури України з підготовки необхідних нормативних актів.

За заявою Голови Ради Асоціації, перші приватні перевізники, які вже інвестували у локомотивний склад приватних компаній, готові до співпраці з Укрзалізницею. Компанії-перевізники планують забезпечити перевезення за визначеними в рамках пілотних маршрутами із залученням приватної локомотивної тяги.

При цьому, з боку Української локомотивобудівної компанії було надано наступні пропозиції щодо вирішення обговорюваної проблеми:

  1.  Прийняття постанови КМУ «Про стимулювання вільної конкуренції на ринку перевезень, зменшення державного контролю у сфері організації ватажних перевезень залізничним транспортом».
  2.  Прийняття постанови КМУ «Про розроблення і впровадження Правил використання локомотивів підприємств усіх форм власності на коліях загального користування АТ «Укрзалізниця».
  3.  Розроблення та затвердження до 1 січня 2020 року Міністерством інфраструктури разом з АТ «Укразалізниця» Тимчасового положення про порядок допуску локомотивів, що належать відомствам, підприємствам та організаціям, які не відносяться до сфери управління АТ «Українська залізниця» до роботи маршрутами на залізничних коліях загального користування.
  4.  Розроблення та затвердження до 1 січня 2020 року Міністерством інфраструктури за погодженням з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства і Міністерством фінансів тарифів на користування інфраструктурою залізничного транспорту загального користування під час перевезення вантажів приватними перевізниками.
  5.  Установлення (до затвердження законопроекту «Про залізничний транспорт») рішенням КМУ норми, що перевезення вантажів усіма підприємствами залізничного транспорту здійснюється з дотримання вимог Статусу залізниць України, затвердженого постановою КМУ від 6 квітня 1998 року №457 та Правил перевезення вантажів, затверджених Наказом Мінтрансу від 21 листопада 2000 року №644 з оформленням єдиної накладної на весь шлях перевезення.