Учасники проєкту допуску приватної тяги на магістральні лінії мають виконати три основні вимоги Укрзалізниці

Про це розповів Директор із стратегічного розвитку та інвестиційної політики АТ «Укрзалізниця» Антон Саболевський у блозі медіацентру «Магістраль» АТ «Укрзалізниця» https://info.uz.ua/

Згідно з рішенням Кабінету Міністрів України, проєкт допуску приватної тяги на магістральні лінії реалізовуватиметься у три етапи. На першому Міністерство інфраструктури має затвердити тимчасове положення про порядок допуску приватних локомотивів та визначити перелік учасників. Другий етап — запуск та реалізація, моніторинг стану справ, а третій — оцінка результатів та їхнє оприлюднення.

Нині для втілення проєкту, згідно з постановою Уряду, при транспортному відомстві створено відповідну комісію із семи осіб. Від АТ «Укрзалізниця» до неї увійшли троє: я, як директор із стратегічного розвитку та інвестиційної політики компанії, директор Департаменту локомотивного господарства Сергій Павлов та директор Департаменту безпеки руху—головний ревізор з безпеки руху Олександр Панасенко.

Комісія займатиметься підготовкою наказів Мінінфраструктури щодо визначення експериментальних дільниць та затвердження учасників проєкту. Крім фахівців АТ «Укрзалізниця», до складу комісії увійшли представники Директорату залізничного транспорту Міністерства інфраструктури та інших структур.

Позиція Укрзалізниці  щодо допуску приватної тяги на магістральні лінії проста. Ми говоримо про те, що не потрібно кожного разу окремо обирати напрямки під бажання заявників, адже це має відбуватися централізовано. Для цього ми вже передали список дільниць, що найменш вантажонапружені й становлять 15 % від загальної протяжності колій. Саме на цих малодіяльних лініях пропонуємо провести експеримент із впровадження приватної тяги.

Вимоги до учасників проєкту, з позиції Укрзалізниці, повинні зводитися до чотирьох—п’яти пунктів. Три основних з них стосуються локомотивів, машиністів та безпеки руху.

Тяговий рухомий склад має бути технічно справним, сертифікованим для експлуатації в Україні та мати вік у межах нормативного терміну служби, встановленого заводом-виробником.

Машиністи повинні мати диплом одного із центрів підготовки персоналу Укрзалізниці («школа машиністів») та допуск до роботи, як на серію локомотива, так і на відповідну дільницю.

І ключова вимога Укрзалізниці стосується того, що на підприємстві—учаснику має бути впроваджена система управління безпекою. Мається на увазі, передусім, наявність машиніста-інструктора, який переймається навчанням локомотивних бригад і контролює їхню діяльність.