Укрзалізниця спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) оголосили тендер

Укрзалізниця спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) оголосили тендер на закупівлю робіт за проєктом «Електрифікація залізничного напрямку Долинська-Миколаїв-Колосівка», що входить до мережі TEN-T.

Укрзалізниця запрошує до участі у тендері на виконання робіт по Фазі І (електрифікація ділянки Долинська-Миколаїв). Відповідне оголошення оприлюднене на електронному майданчику для закупівель ЄБРР (платфома ECEPP).

Тендер пройде за абсолютно прозорими та зрозумілими правилами ЄБРР та ЄІБ. Його учасниками можуть бути як резиденти України, так і нерезиденти. За результатами тендеру Укрзалізниця планує закупити роботи з електрифікації ділянки Долинська-Миколаїв, що є частиною коридору Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T) в межах України.

Фінансування проєкта «Електрифікація залізничного напрямку Долинська-Миколаїв-Колосівка» здійснюватиметься за залучені кошти ЄБРР та ЄІБ на загальну суму близько 366 млн євро з ПДВ.

Головною метою проєкту «Електрифікація залізничного напрямку Долинська-Миколаїв-Колосівка» є розвиток галузі залізничного транспорту України. Даний проєкт спрямований на підвищення пропускної спроможності та рівня безпеки на залізничному транспорті, покращення залізничного сполучення з портами України, що в свою чергу позитивно впливає на обсяги перевезень.

Наразі транспортними коридорами TEN-T перевозиться близько 80 % усіх транзитних вантажів. Оновлення його інфраструктури сприятиме зменшенню часу проходження вантажів територією України і, як наслідок, дозволить збільшити фінансові надходження компанії.