Міністр інфраструктури розповів про причини звільнення голови правління Укрзалізниці

При проведенні онлайн-зустрічі із Європейською Бізнес Асоціацією Владислав Криклій розповів про причини звільнення з посади керівника УЗ Володимира Жмака. За його словами однією з основних причин стала відсутність послідовної та системної стратегії з розділення компанії на бізнес-вертикалі.

Міністр висловився, що уряд, як акціонер Укрзалізниці, також хотів би розуміти – як саме в компанії планують здійснювати розділення та впроваджувати відповідну реформу.

“Якщо створюються нові вертикалі і ми говоримо про розділення компанії, то це має бути послідовна візія і стратегія, а не просто створення нових юридичних осіб, власне, що вони і зробили, і рішенням правління почали їх реєструвати. Без того, щоб проговорити це з 240 реальними або з 260 номінальними працівниками, які є у компанії, пояснити логіку, пояснити це наглядовій раді, пояснити акціонеру”, – зазначив міністр.

Криклій також додав, що був вимушений звернутися до Європейського банку реконструкції та розвитку по допомогу у розробці стратегії реалізації реформи щодо розділення компанії. “Бо людини з системною візією в середині компанії бракувало”.

Також компанія почала скорочувати обсяги вантажних перевезень, зростання яких відбулось лише за останній місяць.