Кабмін опублікував постанову щодо експерименту з приватної локомотивної тяги

Пілотний проєкт буде реалізовано у три етапи.

Кабінет Міністрів України оприлюднив текст постанови “Про реалізацію пілотного проєкту щодо допуску приватних локомотивів до роботи окремими маршрутами на залізничних коліях загального користування” №1043 від 4 грудня.

За повідомленням ЦТС, згідно тексту документу, проєкт щодо впровадження приватної тяги має бути реалізований до 4 грудня 2021 року.

На період дії пілотного проєкту пункт 10 Технічного регламенту надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів залізничним транспортом, затвердженого постановою КМУ від 1 березня 2010 року № 193 та пункт 16 Технічного регламенту безпеки рухомого складу залізничного транспорту, затвердженого постановою КМУ від 30 грудня 2015 року № 1194, до учасників пілотного проєкту не застосовуються.

Міністерству інфраструктури доручено затвердити тимчасове положення про порядок допуску приватних локомотивів до роботи на окремих маршрутах на залізничних коліях загального користування; визначити перелік учасників експериментального проєкту та ділянки для експерименту; надавати щоквартальну інформацію Кабміну про стан реалізації експериментального проєкту.

Також на сайті КМУ опубліковано Порядок проведення пілотного проєкту. Згідно Порядку, «пілот» реалізується у три етапи.

Перший етап – затвердження Міністерством інфраструктури тимчасового положення щодо порядку допуску приватних локомотивів, визначення переліку учасників експериментального проєкту  та ділянки залізничних маршрутів для здійснення курсування приватних локомотивів.

Другий етап – запуск та реалізація експериментального проєкту, моніторинг стану реалізації «пілоту».

Третій етап – оцінка результатів експериментального проєкту та їх оприлюднення.

Приймати учать у експериментальному проєкті мають право суб`єкти господарювання – резиденти України.

Мінінфраструктури створює комісію з відбору учасників експериментального проєкту  та ділянок залізничних колій загального користування для здійснення курсування приватних локомотивів, а також для моніторингу реалізації експериментального проєкту.

МІУ координує проєкт, “Укртрансбезпека” та “Укрзалізниця” – сприяють його реалізації у рамках, визначених законодавством.

Учасники експериментального проєкту отримують допуск до роботи на окремих маршрутах УЗ відповідно із затвердженим тимчасовим положенням щодо порядку допуску приватних локомотивів та на основі договору з АТ Укрзалізниця.

Учасники експериментального проєкту несуть відповідальність за безпеку  перевезень відповідно із законодавством.

Оригінал статті за посиланням https://cfts.org.ua/news/2019/12/18/kabmin_opublikoval_postanovlenie_ob_eksperimente_s_chastnoy_lokomotivnoy_tyagoy_56653