Для подолання кризи в українській промисловості необхідно підвищити пропускну здатність Укрзалізниці

Міністр економіки України Тимофій Милованов заявив про намір підписати з представниками промисловості меморандум, в якому будуть зафіксовані основні проблеми промпідприємств та шляхи їх вирішення, повідомляється у матеріалі УНІАН.

При цьому, міністр висловив упевненість в необхідності написання стратегії розвитку вітчизняної промисловості. Також Т. Милованов раніше оцінив очікуване падіння промислового виробництва в Україні поточного року на рівні 0,6%. За даними Держстату, в жовтні 2019 року падіння у промисловості становило 5%, а виплавка сталі на українських металургійних підприємствах падає з вересня поточного року.

За оцінками експертів ринку, для подолання кризи в промисловості державі в першу чергу необхідно не посилювати тарифну та рентну політику, а також підвищити пропускну здатність “Укрзалізниці”, яка в останні місяці не може вирішити проблему своєчасного транспортування експортних вантажів у напрямку портів та західного кордону. Ще одним важливим питанням є своєчасне відшкодування ПДВ для підприємств, що відвантажують левову частку своєї продукції на експорт.

Детальніше на УНІАН: https://www.unian.ua/economics/finance/10803287-derzhava-mozhe-pripiniti-vidshkoduvannya-pdv-velikim-prompidpriyemstvam.html